Banjaja odbranio šampionsku titulu u Moto GP šampionatu

francesko banjaja, dukati, moto gp

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja odbranio je danas šampionsku titulu u Moto GP šampionatu, posle pobede u poslednjoj trci u sezoni za Veliku nagradu Valensije.

Banjaja je uoči trke imao 14 bodova prednosti u odnosu na konkurenta za titulu Horhea Martina iz Pramaka i bilo mu je potrebno da osvoji jedno od prvih pet mesta.

Martin je u šestom krugu izleteo sa staze, posle kontakta sa Markom Mareksom i tada je bilo jasno da će Banjaja drugi put uzastopno osvojiti titulu.

Banjaja je pobedio rezultatom 40:58,535 minuta.

Drugo mesto zauzeo je Fabio Di Đantonio iz Gresinija sa 0,176 sekundi zaostakta, a treći je bio Žoan Zarko iz Pramaka.

Banjaja je prvi vozač Dukatija koji je osvojio dve šampionske titule i prvi dvostruki uzastopni šampion od Mareksa 2019. godine.