Banjaja pobedio u Moto GP trci u Mizanu

francesko banjaja, dukati

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja pobednik je današnje trke za Veliku nagradu San Marina i Riminija, koja je vožena u Moto GP šampionatu.

Italijanski motociklista je na stazi „Marko Simončeli“ ostvario četvrtu uzastopnu pobedu, a trku je završio za 41 minut, 43,199 sekundi.

Enea Bastijanini iz Gresini rejsinga zauzeo je drugo mesto, pošto je zaostao 0,034 sekunde za pobednikom, dok je treći kroz cilj prošao Maverik Vinjales iz Aprilije (4,212).

Četvrti je završio Luka Marini iz VR46 tima, peto mesto je zauzeo aktuelni svetski prvak Fabio Kvartararo iz Jamahe, a Aleš Espargaro iz Aprilije je trku okončao na šestoj poziciji.

U generalnom plasmanu posle 14 trka vodi Kvartararo sa 211 bodova, drugo mesto je preuzeo Banjaja sa 181 bodom, dok je treći Aleš Espargaro sa tri boda manje.

Šampionat se nastavlja 18. septembra, kada je na programu trka za Veliku nagradu Aragona.