Verstapen pobedio u trci za Veliku nagradu SAD, 50. trijumf u karijeri

formula 1, velika nagrada SAD, maks verstapen

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobedio je večeras u trci Formule 1 za Veliku nagradu SAD u Ostinu i ostvario 50. pobedu u karijeri.

Trostruki uzastopni svetski šampion ostvario je 15. pobedu u sezoni, a 50. u karijeri i postao peti vozač koji je došao do 50 trijumfa. On je trku počeo sa šestog mesta.

Drugo mesto zauzeo je sedmostruki svetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa, a treći je bio Lando Noris iz Meklarena.

Vozač Ferarija Šarl Lekler zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Serhio Peres iz Red Bula, a šesti Šarl Lekler iz Ferarija, koji je startovao sa pol pozicije.

Vozač Mercedesa Džordž Rasel trku je završio na sedmom mestu, Pjer Gasli iza Alpina bio je osmi, Lens Strol iz Aston Martina deveti, a Juki Cunoda iz Alfa Taurija zauzeo je 10. mesto i osvojio je dodatni bod za najbrži krug trke i to u poslednjem krugu.

Naredna trka u šampionatu vozi se 29. oktobra za Veliku nagradu Meksika.