Verstapen pobednik trke za Veliku nagradu Francuske

formula 1, verstapen, velika nagrada francuske

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je današnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Francuske.

Aktuelni svetski prvak je na stazi „Pol Rikar“ upsiao 27. pobedu u karijeri i sedmu u ovogodišnjem šampionatu.

Drugo mesto je zauzeo sedmostruki svetski prvak Luis Hamilton iz Mercedesa, kojem je ovo bila 300. trka u karijeri.

Na poslednje mesto pobedničkog podijuma popeo se Hamiltonov timski kolega Džordž Rasel.

Četvrti je trku završio vozač Red Bula Serhio Peres, a peti je Karlos Sainc iz Ferarija, koji je dobio i dodatni bod za najbrži krug.

Bodove su osvojili i Fernando Alonso (Alpin), Lando Noris (Meklaren), Esteban Okon (Alpin), Danijel Rikardo (Meklaren) i Lens Strol (Aston Martin).

Osvajač pol pozicij u Francuskoj vozač Ferarija Šarl Lekler u 18. krugu je izgubio kontrolu nad bolidom i završio u ogradi, a do tada je držao vodeću poziciju.

U generalnom plasmanu posle 12 trka vodi Verstapen sa 233 boda, Lekler je drugi sa 170, a treći je Peres sa 163 boda.

Naredna trka vozi se sledeće nedelje za Veliku nagradu Madjarske.