Vaterpolisti Srbije poraženi od Mađarske u četvrtfinalu EP posle peteraca

vaterpolo, evropsko prvenstvo

Vaterpolisti Srbije poraženi su danas od selekcije Mađarske, nakon peteraca, rezultatom 15:14 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Meč je u regularnom delu završen bez pobednika 10:10 (3:3, 2:2, 4:3, 1:2).

Tokom prve i druge deonice viđena je ravnopravna borba, isticali su se golmani na obe strane bazena.

Mađarska je početkom drugog poluvremena bolje iskoristila svakog igrača više, pa je treću deonicu dobila rezultatom 4:3.

U poslednjih osam minuta, srpski vaterpolisti su zaigrali agresivnije. Uspeli su preko Vica da dođu do dva bitna gola i preokrenu rezultat. Tek minut i po pre kraja meča Mađari su dali prvi gol u poslednjoj deonici za izjednačenje i sa tim rezultatom je utakmica završena.

Tokom izvođenja penal serije svi vaterpolisti Mađarske su bili precizni, dok je "tragičar" u selekciji Srbije bio Marko Radulović, kome je pre udarca ispala lopta.

Srbija će nastaviti takmičenje u borbi za plasman od petog do osmog mesta.

U polufinalu Mađari će igrati sa boljim iz duela Hrvatske i Grčke.

U preostala dva čestvrtfinala sastaju se Španija - Rumunija i Italija - Crna Gora.