Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

vaterpolo, reprezentacija srbije

Vaterpolisti Srbije plasirali su se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su u Zagrebu pobedili selekciju Francuske sa 14:10 (3:2, 4:3, 3:1, 5:3).

Nakon izjednačene borbe u prve dve deonice, Srbija je golom Rašovića iz peterca treću četvrtinu završila sa dva gola prednosti 9:7.

U poslednjoj četvrtini, kvalitetna odbrana, ali i dobra igra u napadu Srbije je došla do izražaja, prednost naše selekcije je rasla i meč je završen sa četiri gola prednosti.

Najefikasniji kod Srbije bili su Radomir Drašović i Dušan Mandić sa po četiri pogotka, tri gola postigao je Nikola Jakšić, a po jednom su se u listu strelaca upisali Nemanja Vico, Nemanja Ubović i Marko Radulović.

Kod Francuske najefikasniji je bio Teva Vernu sa tri postignuta gola.

U četvrtfinalu, Srbija će igrati protiv Mađarske, a taj meč je na programu u petak od 15 časova.