Čukarički ubedljivo poražen od Fjorentine

cukaricki, liga konferencija, fjorentina, fudbal

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su večeras u gostima od Fjorentine sa 6:0, u meču trećeg kola Grupe F Lige konferencija.

Strelci za Fjorentinu bili su Lukas Beltran u šestom i 10, Žonatan Ikone u 29, Rikardo Sotil u 65, Martines Kvarta u 73. i Maksim Lopes u 83. minutu.

U istoj grupi, Genk i Ferencvaroš su u Genku odigrali nerešeno 0:0.

Fjorentina, Genk i Ferencvaroš su osvojili po pet bodova, a Čukarički je bez poena.

U narednom kolu, Čukarički će dočekati Fjorentinu.

Fjorentina je stigla do prednosti iz prve šanse. Beltran je u šestom minutu pobegao odbrani Čukaričkog, izašao sam ispred golmana i rutinski zatresao mrežu.

Četiri minuta kasnije Beltran je drugim golom duplirao prednost Fjorentine. Mertines Kvarta je uputio dugu loptu a Beltran je iz prve šutirao i lobovao golmana Belića.

U 22. minutu Beltran je imao priliku da stigne do het-trika, ali je njegov udarac zaustavila prečka.

Ikone je u 29. minutu postigao treći gol za Fjorentinu. Nakon greške Sisoka, on je uputio snažan udarac sa distance, a lopta se od prečke odbila u mrežu.

Čukarički je od 37. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Luka Subotić, nakon oštrog starta nad Beltranom.

Cvetković je u 49. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Do 4:0 Fjorentina je stigla prelepim golom Rikarda Sotila u 66. minutu. On je šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara i pogodio sam ugao gola.

U 73. minutu Fjorentina je stigla do petog gola. Martines Kvarta je posle loše reakcije odbrane Čukaričkog sa četiri metra prosledio loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Maksim Lopes u 83. minutu. On je prelepim udarcem sa 20 metara pogodio gornji desni ugao gola.