Fudbaleri Arsenala osvojili Komjuniti Šild

fudbal, arsenal, komjuniti sild, mancester siti

Fudbaleri Arsenala osvojili su Komjuniti Šild, pošto su na londonskom Vembliju posle jedanaesteraca pobedili Mančester siti sa 4:1, nakon što je posle regularnog dela utakmice bilo 1:1.

Siti je poveo golom Kola Palmera u 77. minutu posle dodavanja Kevina de Brujnea, a Arsenal je izjednačio u 11. minutu nadoknade golom Leonarda Trosara i izborio penale.

Sva četvorica igrača Arsenala postigla su golove, Martin Odegard, Trosar, Bukajo Saka i Fabio Vijeira.

U ekipi Sitija gol je postigao Bernardo Silva. U prvoj seriji neprecizan je bio De Brujne, a u trećoj seriji Rodri.

Arsenal sada ima 17 trofeja u Komjuniti Šildu, a ispred je samo Mančester junajted sa 21.

Siti je treću godinu uzastopno izgubio utakmicu za taj trofej i ostao je na šest.

Utakmica za trofej Komjuniti Šild je uvod u novu sezonu engleskog fudbala i igraju je šampion Premijer lige i osvajač FA kupa iz prethodne sezone.