Fudbaleri Reala osvojili Super kup Španije

fudbal, superkup spanije, real

Fudbaleri Real Madrida osvojili su večeras Super kup Španije, pošto su u finalu u Rijadu pobedili branioca trofeja Barselonu sa 4:1.

Trostruki strelac bio je Vinisijus Žunior, koji je golove postigao u sedmom minutu, 10. i 39. minutu iz jedanaesterca.

Pogodak za Real postigao je i Rodrigo u 64. minutu, a jedini gol za Barselonu postigao je Robert Levandovski u 33. minutu.

Barselona je utakmicu završila sa desetoricom, pošto je u 71. minutu Ronald Arauho dobio drugi žuti karton.

Real je do sada 13 puta osvojio Super kup, a Barselona ima 14 i rekorder je tog takmičenja.