Fudbaleri Voždovca pobedili Zvezdu u Super ligi

fk vozdovac, fk crvena zvezda, super liga srbije, fudbal

Fudbaleri Voždovca pobedili su večeras na svom terenu ekipu Crvene zvezde sa 3:2, u utakmici petog kola Super lige Srbije.

Voždovac je poveo u petom minutu, a gol je postigao Borisav Burmaz.

Domaći tim je prednost povećao u 43. minutu, nakon što je precizno sa ivice šesnaesterca šutirao Mihajlo Nešković.

Nastavio je Voždovac u dobrom ritmu i u 61. minutu treći gol za domaću ekipu postiže Danilo Teodorović.

Zvezda je u 74. minutu smanjila rezultat, pošto je posle kornera najviši u skoku bio Milan Rodić.

Igrač Voždovca Vukašin Đurđević dobio je crveni karton u 89. minutu, nakon što je rukom sprečio drugi gol rivala.

Dva minuta kasnije sa penala je za Zvezdu bio precizan Gelor Kanga, ali gosti do kraja nisu uspeli da izbegnu poraz.

Ovo je prvi poraz crveno-belih u Super ligi Srbije, nakon što su 27. oktobra 2021. godine izgubili od Radnika u Surdulici.

Zvezda je na drugom mestu sa 12 bodova, dok Voždovac ima tri boda manje.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje Novi Pazar, a Voždovac gostuje Napretku.