Fudbaleri Vulverhemptona pobedili Čelsi

fudbal, vulverhempton, celsi

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su danas na svom terenu Čelsi sa 2:1, u utakmici 18. kola Premijer lige.

Vulverhempton je poveo u 51. minutu golom koji je postigao Mario Lemina, a prednost je udvostručio Met Doerti u trećem minutu nadoknade vremena.

Konačan rezultat postavio je Kristofer Nkunku u šestom minutu nadoknade vremena na asistenciju Rahima Sterlinga. To je njegov prvi gol u Premijer ligi.

Današnja utakmica je prva utakmica u Premijer ligi koja se posle 28 godina igrala na Badnji dan po gregorijanskom kalendaru.

Čelsi je pretrpeo osmi poraz u ligi i zauzima 10. mesto na tabeli sa 22 boda.

Takođe, 22 boda ima i Vulverhempton na 11. mestu, posle šeste pobede.