Fudbalerke Engleske u četvrtfinalu Svetskog prvenstva

fudbal, engleska, zenski fudbal, fudbalerke, svetsko prvenstvo

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se danas u četvrtinale Svetskog prvenstva, pošto je u Brizbejnu posle izvođenja jedanaesteraca pobedila Nigeriju sa 4:2, nakon što je u regularnom delu i posle produžetaka bilo 0:0.

Evropske šampionke nisu imale mnogo prilika tokom utakmice, a Nigerija je u dva navrata pogodila okvir gola.

Engleska je od 87. minutu igrala sa deset igrača, pošto je zbog oštrog starta crveni karton dobila Loren Džejms.

Golove za Englesku postigle su Betani Ingland, Rejčel Dejli, Aleks Grinvud i Kloe Keli, a promašila je Džordžija Stenvej.

U ekipi Nigerije strelci su bili Rašida Adžibade i Kristi Učebe.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela Jamajke i Kolumbije.