Lans u Ligi Evropa, kraj evropskog puta za Sevilju

fudbal, lans, liga evrope, sevilja

Fudbaleri Lansa pobedili su večeras na svom terenu Sevilju sa 2:1, u poslednjoj utakmici grupne faze Lige šampionata i tako obezbedili mesto u Ligi Evropa na proleće.

Lans je takmičenje u Grupi B Lige šampiona završio kao treći sa osam bodova, dok je Sevilja, i dalje aktuelni pobednik Lige Evropa, poslednja sa samo dva boda.

Domaći tim je poveo u 63. minutu golom Pšemislava Frankovskog sa penala, izjednačio je Serhio Ramos takođe sa penala u 79. minutu, a pobedu Lansu doneo Anželo Filžini u 96. minutu.

U duelu klobova koji su ranije obezbedili osminu finala iz ove grupe, PSV i Arsenal su u Ajndhovenu odigrali nerešeno 1:1. Edi Nketia je u 42. minutu doveo Arsenal u vođstvo, a izjednačio je Jorbe Vertesen u 50. minutu.

Na kraju, Arsenal je prvi na tabeli Grupe B sa 13, a PSV drugi sa devet bodova.

Žreb za osminu finala Lige šampiona zakazan je za ponedeljak, 18. decembar.