Liverpul u četvrtom kolu FA kupa pobedom protiv Arsenala

liverpul, arsenal, FA kup, fudbal

Fudbaleri Liverpula plasirali su se večeras u četvrto kolo FA kupa, pošto su u Londonu pobedili domaći Arsenal sa 2:0.

Liverpul je poveo u 80. minutu autogolom koji je postigao Jakub Kivjor, kada je glavom ubacio loptu u mrežu posle slobodnog udarca koji je izveo Trent Aleksander-Arnold.

Pobedu Liverpulu obezbedio je Luis Dijas u petom minutu nadoknade vremena posle dodavanja Dijogoa Žote.

Oba tima imala su dobre prilike, u ekipi Liverpula Aleksander-Arnold je sa ivice šesnaesterca pogodio prečku, Diogo Žota je takođe pogodio okvir gola, a nekoliko prilika propustili su Dijas i Darvin Nunjes.

Sa druge strane, Martin Odegard pogodio je prečku, a u više navrata do pogotka je mogao i Bukajo Saka.

Londonska ekipa je tako posle Liga kupa eliminisana i iz FA kupa, a u poslednjih sedam utakmica u svim takmičenjima pobedila je samo jednom.