Olimpijakos u osmini finala Lige konferencija, prošli Molde, Šturm i Sen Žiloaz

olimpijakos, liga konferencija

Fudbaleri Olimpijakosa plasirali su se u osminu finala Lige konferencija, pošto su u revenš meču u Budimpešti pobedili Ferencvaroš sa 1:0.

Olimpijakos je istim rezultatom slavio i u prvom meču u Atini.

Strelac pobedonosnog gola za Olimpijakos na večerašnjem meču bio je Ajub El Kaabi iz penala u 45. minutu.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Molde, pošto je u gostima pobedio Legiju sa 3:0. Molde je u prvom meču na svom terenu slavio sa 3:2.

Strelci za Molde bili su Frederik Gulbrandsen u drugom i 67. i Eirik Heštad u 20. minutu.

Šturm je u gostima pobedio Slovan iz Bratislave sa 1:0, i plasman u narednu rundu obezbedio ukupnim rezultatom 5:1.

Odlučujući gol postigao je Mika Bieret u 52. minutu.

Sen Žiloaz je u Frankfurtu pobedio Ajntraht sa 2:1. U prvom meču bilo je 2:2, pa je belgijska ekipa plasman u narednu rundu izborila ukupnim rezultatom 4:3.

Strelci za Sen Žiloaz bili su Kameron Puertas u 47. i Denis Ekert Ajensa u 80. minutu.

Gol za Ajntraht postigao je Dina Ebimbe u 88. minutu.