Partizan golom Saldanje slavio protiv Javora

fk partizan, fudbal

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Ivanjici ekipu Javora sa 1:0, u utakmici 20. kola Super lige Srbije.

Partizan je upisao 16. pobedu od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 50 bodova, odnosno ima četiri više od Crvene zvezde koja će kasnije danas dočekati Voždovac. Javor je na 12. poziciji sa 21. bodom.

U prvom poluvremenu meča apsolutno ništa nije viđeno po lošem terenu u Ivanjici, osim prekida, faulova i žutih kartona. Prvo pravo uzbuđenje viđeno je tek u 62. minutu i tada je Partizan poveo.

Nikola Antić je izveo aut, a Nemanja Nikolić je prebacio loptu do Mateusa Saldanje koji je petom savladao golmana domaćeg tima Strahinju Manojlovića.

Crno-beli su se posle tog gola povukli, a dodatno su bili primorani na ofanzivu od 77. minuta kada je Antić zaradio drugi žuti karton. Javor je bio konkretniji do kraja meča, ali nije uspeo da stigne do izjednačenja.

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu Super lige Srbije dočekati IMT, dok će Javor gostovati niškom Radničkom.