Partizan u Pančevu savladao Železničar

fk partizan, fk zeleznicar, super liga srbije

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u gostima Železničar sa 2:1, u meču osmog kola Superlige Srbije.

Strelci za Partizan bili su Saldanja u 27. i Gajas Zahid u 82. minutu.

Gol za Železničar postigao je Aleksandar Đorđević golom iz penala u 31. minutu.

Sa 19 bodova Partizan je na deobi prvog mesta sa TSC-om. Železničar je na 15. poziciji sa četiri poena.

Poveo je Partizan golom Saldanje u 27. minutu. Natho je izveo korner sa leve strane, Ilić je glavom prebacio loptu na drugu stativu, a Saldanja neometan zatresao mrežu.

Četiri minuta kanije Železničar je stigao do izjednačenja pogotkom Aleksandra Đorđevića iz penala, nakon što je Saldanja u svom šesnaestercu faulirao Stankovića.

Partizan je do nove prednosti stigao u 82. minutu preciznim udarcem Gajasa Zahida sa 10 metara, a nakon asistencije Nikolića.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Crvenu zvezdu, dok će Železničar gostovati niškom Radničkom.