Pobeda Liverpula, remi Arsenala i poraz Čelsija

fudbal, liverpul, vest hem, arsenal, celsi, premijer liga

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu Vest Hem sa 3:1, u utakmici šestog kola Premijer lige i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Domaći su poveli golom Mohameda Salaha u 16. minutu iz jedanaesterca, a izjednačio je Džerod Boven u 42. minutu.

Posle upotrebe VAR tehnologije u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena zbog ofsajda je poništen gol koji je postigao fudbaler Liverpula Kertis Džons.

Liverpul je poveo u 60. minutu golom Darvina Njunjesa, a pobedu je obezbedio Diogo Žota u 85. minutu.

Posle pete pobede Liverpul je drugi na tabeli sa 16 bodova, dva manje od Mančester sitija. Vest Hem je pretrpeo drugi uzastopni poraz i sedmi je sa 10 bodova.

Fudbaleri Arsenala odigrali su na svom terenu u londonskom derbiju nerešeno 2:2 protiv Totenhema.

Arsenal je poveo autogolom koji je postigao Kristijan Romero u 26. minutu, a izjednačio je Son Min Hjun u 42. Novu prednost domaćima doneo je Bukajo Saka iz jedanaesterca u 54. minutu, a bod Totenhemu obezbedio je Son, svojim drugim golom na utakmici u 55. minutu.

Obe ekipe imaju po četiri pobede i dva remija i po 14 bodova, Totenhem je četvrti na tabeli, a Arsenal peti.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su u Londonu Čelsi sa 1:0 golom koji je postigao Oli Votkins u 73. minutu.

Aston Vila je šesta sa 10 bodova, a Čelsi je posle trećeg poraza 14. na tabeli sa pet bodova.

Brajton je na svom terenu pobedio Bornmut sa 3:1 za treće mesto na tabeli, a kasnije igraju Šefild junajted – Njukasl.