Pobeda Zvezde protiv Zenita u Beogradu

crvena zvezda zenit, fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ruski Zenit sa 1:0, u prijateljskoj utakmici.

Utakmica na stadionu „Rajko Mitić“ odigrana je pred više od 42.000 navijača.

Više prilika za gol viđeno je u drugom poluvremenu, a pobedu domaćem timu doneo je Nikola Knežević pogotkom u 82. minutu.

Najbolju šansu za Zvezdu u prvom poluvremenu propustio je Knežević u 37. minutu, ali je Keržakov bio na pravom mestu. Zenit je najbliži golu bio u 60. i 62. minutu kada su prečka i stativa spasile crveneo-bele, a desetak minuta kasnije je na drugoj strani zapretio Jovan Mituljikić.

Pre utakmice, na centru igrališta bila je postavljena „mušema“ sa natpisom „Zajedno“, u bojama zastava Srbije i Rusije, a održan je i minut ćutanja za žrtve terorističkog napada u Moskvi.