Pobede Milana, Frajburga i Olimpika, remi Rendžersa u Ligi Evropa

fudbal, liga evrope

Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Slaviju iz Praga 4:2, u prvoj utakmici osmine finala Lige Evropa.

Milan je poveo u 34. minutu golom Olivijea Žirua, a dva minuta kasnije izjednačio je David Doudera. Domaći su poveli golom koji je Tidžani Rejnders postigao u 44. minutu, a treći gol postigao je Ruben Loftus-Čik u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu pogodak za češki tim postigao je Ivan Šranc u 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Kristijan Pulišić u 85. minutu.

Slavija je od 26. minuta igrala sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio El Hađi Malik Dijuf.

Fudbaleri Benfike odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Rendžersa.

Rendžers je poveo u sedmom minutu, a izjednačio je Anhel Di Marija u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Škotska ekipa je povela u petom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Dužona Sterlinga, a Benfika je izjednačila autogolom Konora Goldsona u 67. minutu.

Fudbaleri Frajburga pobedili su na svom terenu Vest Hem 1:0.

Jedini gol postigao je Mihael Gregorič u 81. minutu.

Fudbaleri Olimpika pobedili su na svom terenu u Marseju Viljareal 4:0.

Olimpik je poveo golom Žordana Veretua u 23. minutu, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio autogolom Jerson Moskera.

Posle toga dvostruki strelac bio je Pjer Emerik Obamejang, koji je postigao golove u 42. minutu iz jedanaesterca i u 59.

Španska ekipa je od 62. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Alberto Moreno dobio drugi žuti karton.

Ranije danas, Roma je na svom terenu pobedila Brajton 4:0, Karabag je u Bakuu odigrao nerešeno 2:2 protiv Bajera iz Leverkuzena, a Liverpul je u Pragu pobedio Spartu 5:1.

Sporting je u sredu u Lisabonu odigrao nerešeno 1:1 protiv Atalante.

Revanš utakmice na programu su narednog četvrtka.