Pobede Olimpijakosa i Fjorentine u polufinalu Lige konferencija

fudbal, liga konferencija, olimpijakos, fjorentina

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su u gostima u Birmingemu domaću Aston Vilu sa 4:2, u prvom meču polufinala Lige konferencija.

Tri gola za Olimpijakos postigao je Ajub El Kaabi u 16, 29. i 56 minutu, a u listu strelaca se upisao i Santjago Heze u 67. minutu.

Strelci za Aston Vilu bili su Oli Votkins u prvom minutu nadoknade poluvremena i Musa Diabi u 52. minutu.

U drugom polufinalnom susretu, Fjorentina je na svom terenu u Firenci pobedila Klub Briž sa 3:2.

Golove za Fjorentinu postigli su Rikardo Sotil u petom, Andrea Beloti u 37. i Mbala Nzola u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Strelci za Klub Briž bili su Hans Vanaken iz penala u 17. i Igor Tijago u 63. minutu.

Klub Briž je od 61. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Rafael Onjedika.

Revanš mečevi su za sedam dana, i igraju se u Atini, odnosno Brižu.