Real i Atletiko sjajni kad je najvažnije, Inter i Ajaks razočarali

fudbal, real, atletiko, inter, rajaks, psz, sport

Utakmicama šestog kola u grupama A, B, C i D, završena je grupna faza Lige šampiona. Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su na svom stadionu ekipu Borusije iz Menhengladbaha sa 2:0 i plasirali se u nokaut fazu takmičenja. Inter je remizirao sa Šahtjorom, te sezonu nastavlja u Ligi Evrope. Pobede su upisale ekipe Mančester sitija, Bajerna, Porta, Atletiko Madrida.

"Kraljevski klub" anulirao je brojne loše partije u Ligi šampiona ove sezone i upisao trijumf onda kada je to bilo najpotrebnije.

Real je veoma lako savladao Borusiju, upisao tri boda i Grupu B čak završio na prvom mestu.

Od samog starta Madriđani su nagovestili da će gosti iz Nemačke imati veoma težak zadatak i da je domaćin rešen da prođe u nokaut fazu takmičenja.

Benzema je u prvom poluvremenu postigao dva veoma slična gola glavom. Prvi u 9. minutu nakon centaršuta Vaskeza, a drugi u 32. na asistenciju Rodriga.

U drugom meču Grupe B, Inter nije uspeo da savlada Šahtjor, te je tako završio učešće u evropskim takmičenjima.

Ukrajinska ekipa je bodom osigurala treće mesto i plasman u Ligu Evrope.

U mečevima Grupe A, pobede su upisali Bajern i Atletiko.

Bavarci su na svom terenu srušili Lokomotivu sa 2:0, dok je Atletiko istim rezultatom bio bolji u gostima od Salcburga.

Golove za Bajern postigli su Zule i Čupo-Moting, dok su strelci za "jorgandžije" bili Hermoso i Karasko.

Mančester siti je u Grupi C nadigrao Olimpik sa 3:0, golovima Toresa, Aguera i Sterlinga.

Ekipa Porta slavila je u Grčkoj nad Olimpijakosom, a strelci su bili Otavio i Uribe.

Atalanta izbacila Tadića i Ajaks iz Lige šampiona, "petarda" PSŽ-a u nastavljenom meču

Fudbaleri Ajaksa i Atalante odigrali su nerešeno 1:1 u meču poslednjeg kola Grupe D Lige šampiona. Italijanska ekipa je izborila plasman u osminu finala takmičenja, dok se Ajaks seli u Ligu Evrope.

"Kopljanici" nisu uspeli da savladaju Atalantu na stadionu "Johan Krojf" u Amsterdamu, zbog čega ispadaju iz Lige šampiona u grupnoj fazi.

Gosti iz Italije odigrali su dobar meč, uspevali da odole naletima domaćina i potom u finišu meča došli do pobedonosnog gola.

Igrao se 85. minut kada je Murijel zatresao mrežu Ajaksa i ozvaničio prolaz Atalante u nokaut fazu takmičenja.

U drugom meču Grupe D, Midtjiland je remizirao sa Liverpulom rezultatom 1:1.

Fudbaleri PSŽ-a nastavili su meč sa Bašakšehirom, koji je u utorak prekinut.

Parižani su bili ubedljivi na svom terenu i slavili sa 5:1, čime su potvrdili prolaz u nokaut fazu Lige šampiona, a time poslali Junajted u Ligu Evrope. Tri gola za PSŽ postigao je Nejmar, dok je dva put mrežu turske ekipe tresao Mbape.