Remi Napolija i Barselone, Porto u nadoknadi do pobede nad Arsenalom

barselona, napoli, porto, arsenal, liga sampiona

Fudbaleri Napolija i Barselone odigrali su u Napulju nerešeno 1:1, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Povela je Barselona golom Roberta Levandovskog u 60. minutu, da bi izjednačenje Napoliju doneo Viktor Osimen pogotkom u 75. minutu.

Prva je zapretila Barselona, Jamal je oprobao udarac sa distance ali je lopta otišla visoko preko gola.

U 22. minutu Levandovski je pokušao sa ivice peterca, ali je golman Napolija Meret dobro reagovao.

Samo minut kasnije, Ilkaj Gundogan je šutirao sa ivice šesnaesterca ali je Meret ponovo odlično reagovao.

Povela je Barselona u 60. minutu golom Roberta Levandovskog. On je primio loptu na ivici šesnaesterca i preciznim udarce pogodio donji levi ugao gola Napolija.

Napoli je do izjednačenja stigao u 75. minutu. Osimen je primio loptu u šesnaestercu, u okretu se oslobodio čuvara i pogodio mrežu.

Do kraja utakmice nije bilo prilika, pa će ekipe na revanš u Španiju 12. marta otići nerešenim rezultatom.

U istom terminu, Porto je kao domaćin pobedio Arsenal sa 1:0, pogotkom Galena u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Najbolju priliku u prvom delu igre imao je Porto u 21. minutu. Galeno je iz dobre pozicije prvo pogodio stativu, a u nastavku mu se lopta odbila do noge, ali je šutirao pored gola.

U 56. minutu, Rajs je izveo korner, Trosar je zahvatio loptu i šutirao preko gola.

Porto je mogao do vođstva u 67. minuta, Akino je uputio povratni pas do Evanilsona, koji je šutirao preko prečke.

Odlučujući trenutak na meču viđen je u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je Galeno lepim udarcem sa ivice šesnaesterca doneo pobedu Portu.