Remi Sitija i Liverpula u derbiju Premijer lige

siti, liverpul, premijer liga, fudbal

Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula odigrali su danas na Etihadu nerešeno 1:1, u derbiju 13. kola Premijer lige.

U meču bez mnogo pravih stopostotnih prilika, viđen je po jedan gol u oba poluvremena i po jedan na obe strane.

Razliku na stranu Sitija je u prvom poluvremenu napravio Erling Haland koji je u 27. minutu postigao 50. gol u svojoj 48. utakmici u Premijer ligi.

Sve je počelo lošim ispucavanjem Alisona, lopta je stigla do Natana Akea koji je lako prošao kroz odbranu Liverpula i poslao je do Halanda kojem nije bilo teško da pogodi za 1:0.

Rezultat se nije menjao sve do 80. minuta kada je Trent Aleksander-Arnold doneo izjednačenje Liverpulu. Arnolda je proigrao Mohamed Salah, on je potom lepim udarcem sa petnaestak metara savladao Edersona.

Siti je ostao prvi na tabeli Premijer lige sa 29 bodova, dok je Liverpul drugi sa bodom manje.

Fudbaleri Mančester sitija će naredne sedmice prvo dočekati Lajpcig u Ligi šampiona, a potom će u narednom kolu Premijer lige ugostiti Totenhem.

Na drugoj strani, Liverpul će prvo na Enfildu ugostiti LASK-a u Ligi Evropa, a potom i Fulam u Premijer ligi.