TSC nadoknadio dva gola i osvojio bod protiv Olimpijakosa u Ligi Evropa

fudbal, tsc, olimpijakos, liga evrope

Fudbaleri TSC-a odigrali su večeras u Bačkoj Topoli nerešeno 2:2 protiv Olimpijakosa, u utakmici drugog kola Grupe A u Ligi Evropa.

Olimpijakos je poveo golom Jorgosa Masurasa u 17. minutu, a prednost je udvostručio Danijel Podens u 57. Ekipa iz Bačke Topole smanjila je zaostatak golom koji je Ifet Đakovac postigao u 63. minutu, a bod je osvojila pogotkom Miloša Pantovića u 90. minutu.

TSC je na početku, u devetom minutu mogao da povede posle loše vraćene lopte do golmana gostiju, ali Saša Jovanović nije uspeo da stigne na vreme do lopte.

Minut kasnije šutirao je Konstantunos Fortunis, a odbrana domaćih dobro reagovala.

Olimpijakos je poveo u 17. minutu kada je posle akcije Fortunisa i Podensa, Masuras glavom poslao loptu u mrežu.

Prvu priliku TSC je imao u 32. minutu kada je Jovanović prošao po desnoj strani i centrirao do Marka Rakonjca, a on šutirao preko prečke.

Dva minuta kasnije na drugoj strani u dobroj šansi bio je Rodinei, a njegov udarac blokirao je igrač domaćih Josip Ćalušić.

Do kraja poluvremena pokušao je Nemanja Petrović, ali je bio neprecizan.

Olimpijakos je imao inicijativu i u nastavku, a u 57. minutu udvostručio je prednost golom Podensa koji se najbolje snašao u šesnaestercu posle kornera.

TSC je smanjio zaostatak u 63. minutu kada je Đakovac poslao loptu u mrežu posle dodavanja Jovanovića.

Grčka ekipa je od 71. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Andreas Ndoj dobio crveni karton zbog prekšaja na Jovanoviću koji je bio u kontranapadu.

Trener ekipe iz Bačke Topole Žarko Lazetić je posle toga napravio izmene, ekipa je pojačala napade i izjednačila u 90. minutu golom Pantovića, posle dodavanja Nemanje Stojića.

TSC je tako osvojio prvi bod u evropskim takmičenjima.

U drugoj utakmici u toj grupi Vest Hem je večeras na gostujućem terenu pobedio Frajburg sa 2:1.

Londonska ekipa je prva na tabeli sa svih šest bodova, Frajburg ima tri, a Olimpijakos i TSC po jedan bod.

U sledećem kolu 26. oktobra TSC će dočekati Frajburg, a Olimpijakos će u Atini igrati protiv Vest Hema.