Zvezda na Banjici ispustila dva gola prednosti, remi s Radom

fk crvena zvezda, fk rad, superliga srbije, fudbal

Fudbaleri Rada i Crvene zvezde igrali su danas na Banjici nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici 35. kola Superlige Srbije.

Zvezda je na gostovanju protiv "Građevinara" imala dva gola prednosti i bila je nadomak osvajanja trocifrenog broja bodova, međutim, Rad je dobrom igrom uspeo da dođe do izjednačenja i tako osvoji veoma bitan bod u borbi za opstanak.

Ekipa Dejana Stankovića povela je u 31. minutu pogotkom Filipa Falka, da bi 11 minuta kasnije Milan Pavkov duplirao prednost.

Delovalo je da će crveno-beli na pauzu otići s dva gola prednosti, ali ipak im to nije pošlo za rukom, pošto je u 43. minutu Nemanja Mladenović smanjio zaostatak Rada.

U drugom delu meča igralo se otvoreno na obe strane, a Rad je ipak u 74. minutu preko Marka Šarića uspeo da dođe do izjednačenja.

Zvezda je u nastavku konstantno napadala, ali nije uspela da dođe do gola. Crveno-beli, koji su već osigurali prvo mesto, imaju 99 bodova, dok je Rad 15. sa 43.