Zvezda ponovo igrala nerešeno sa Milanom i ispala iz Lige Evropa

fk crvena zvezda, fk milan, liga evrope, sport, fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde završili su učešće u šesnaestini finala Lige Evropa, pošto su večeras igrali 1:1 u gostima sa Milanom.

Zvezda je ispala zbog golova u gostima. Prva utakmica prošle nedelje u Beogradu završena je 2:2.

Milan je rano poveo u revanšu, golom u devetom minutu iz penala Franka Kesija, posle igranja rukom Marka Gobeljića.

Zvezda se nije predavala i u 24. minutu je izjednačila golom El Fardua Bena, posle pasa Gobeljića.

Srpski šampion je igrao dobro protiv slavnog Milana, napadao je i pravio dobre šanse.

Najbolju je Zvezda imala u 69. minutu, kada je Đanluiđi Donaruma odlično intervenisao i odbranio šut Sekua Sanoga, posle čega je Dijego Falčineli šutirao preko gola.

Zvezda je u 70. minutu ostala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Gobeljića.

Uprkos tome su crveno-beli nastavili da se bore i imali veliku priliku preko Aleksandra Kataija, koji je u kontranapadu pokušao da iznenadi Donarumu, ali je šutnuo pored gola.

Zvezdini igrači su žustro protestovali na kraju utakmice jer arbitar Hesus Hil Mansano nije dozvolio da se izvede korner po isteku trećeg minuta nadoknade, koliko je i produžio meč.