Pobeda Parisa u Kvitfjelu, Jansrud završio karijeru

dominik paris, skijanje

Italijanski skijaš Dominik Paris pobednik je današnjeg spusta koji je u okviru Svetskog kupa Kvitfjelu, trci koja je bila poslednja u karijeri za Norvežanina Kjetila Jansruda.

Paris je slavio rezultatom 1:43,92, odnosno bio je za 55 stotinki brži od Norvežanina Aleksandera Omota Kildea koji je zauzeo drugo mesto.

Treće mesto podelili su Švajcarci Beat Fojc i Nils Hinterman sa 81 stotinkom zaostatka za pobednikom.

U trci za mali Kristalni globus u spustu vodi Kilde sa 23 boda ispred Fojca, dok je treći Austrijanac Matijas Majer sa 468 bodova.

Austrijanac Marko Odermat prvi je u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 1.236 bodova, drugi je Kilde sa 950, dok je na trećem mestu Majer sa 776 bodova.

Trku u Kvitfjelu obeležio je i Norvežanin Kjetil Jansrud koji je odvozio svoju poslednju trku u karijeri.

Bila je ovo njegova 358. trka u karijeri. Ovaj 36-godišnji Norvežanin je upisao 23 pobede u Svetskom kupu i osvojio je osam medalja na velikim takmičenjima – pet na Olimpijskim igrama i tri na svetskim prvenstvima.

Sutra je u Kvitfjelu na programu superveleslalom.