Partizan ubedljiv protiv Baskonije u Beogradu

partizan, baskonija, evroliga, kosarka

Košarkaši Partizana pobedili su na svom terenu Baskoniju sa 83:65 (29:17, 18:19, 20:14, 16), u 19. kolu Evrolige.

Partizan je upisao devetu pobedu i uz 10 poraza zauzima 11. mesto na tabeli. Baskonija je na šestoj poziciji sa 11 pobeda i osam poraza.

Najefikasniji kod Partizana bili su Uroš Trifunović sa 15, Janis Papapetru sa 13, Kevin Panter sa 12, Matijas Lesor sa 11 i Dante Eksum i Jam Madar sa po 10 poena.

Kod Baskonije, bolji od ostalih bio je srpski reprezentativac Vanja Marinković sa 16 poena.

Crno-beli su bili mnogo bolji rival u prvih 15 minuta utakmice, stigli su i do plus 19, ali je Baskonija u finišu prvog poluvremena iskoristila greške i „prazne“ minute domaćeg tima i serijom 10:2 prišla na 11 poena zaostatka.

Partizan je, predvodjen Papapetruom, vodio sa 29:17 posle tog dela igre, da bi polovinom druge deonice posle dve trojke Egzuma, trojke Pantera i poena Madara sa linije za slobodna bacanja stigao do maksimalnih 45:26.

Usledio je pad u igri crno-belih, koji su do kraja četvrtine postigli samo dva poena pa su ekipe na veliki odmor otišle rezultatom 47:36.

Baskonija je seriju nastavila i na početku treće četvrine, prišla je na minus šest (47:41), ali je Partizan odbio taj nalet gostiju sa dve vezane trojke Pantera (55:43).

Nadovezalisu se trojkama Papapetru, Egzumi Andjušić, pa su crno-beli poslednji odmor dočekali sa 17 poena više na svom kontu (67:50), a tačku na ovaj meč je šutom za tri poena stavio Trifununović (78:58) na nešto više od tri minuta pre kraja.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu Evrolige gostovati Valensiji, dok će Baskonija dočekati Barselonu.