Partizan ubedljiv u Veneciji -
partizan, venecija, kosarka, sport

Partizan ubedljiv u Veneciji

U poslednjem kolu prve faze takmičenja u Evrokupu, košarkaši Partizana pobedili su večeras na gostovanju ekipu Venecije sa 79:59 (11:18, 16:15, 28:12, 24:14).

Utakmica nije imala rezultatski značaj ni za jedan tim, jer je Partizan već obezbedio plasman među 16 najboljih ekipa u Evrokupu, a Venecija više nije imala šansi da to ostvari. Crno-beli su zauzeli četvrto mesto u A grupi sa učinkom od šest pobeda i četiri poraza, dok je Venecija peta sa samo dve pobede.

Partizan je prvo poluvreme odigrao veoma loše, pre svega u napadu, gde je imao čak 12 izgubljenih lopti i samo četiri asistencije, pa je za 20 minuta postigao 27 koševa.

U drugom poluvremenu izabranici Saše Filipovskog znatno su pojačali odbranu, a konačno im je proradio šut, pa su brzo uspostavili rezultatsku ravnotežu. Utakmicu su prelomili serijom od 21:0 između 25. i 30. minuta, kada su od minus devet stigli do plus 12.

U poslednjoj četvrtini Venecija nije imala snage da se vrati i Partizan je bez većih problema zabeležio sigurnu pobedu.

Venecija: Kazarin 4, Stoun, Tonut 4, Daje 3, De Nikolao 5, Šapel 8, Derkole 3, Serela 3, Posamai 4, Bjankoto, Fotu 4, Vat 21.

Partizan: Mika 2, Miler-Mekentajer 9, Zagorac 2, Pejdž 11, Dangubić 7, Jaramaz 12, Veličković, Janković 8, Tomas 17, Trifunović 11, Mozli.