Bez muke za Đokovića: Osiguran prolaz u drugo kolo Vimbldona

novak djokovic, vimbldon, tenis

Drugi teniser sveta Novak Đoković plasirao se danas u drugo kolo Vimbldona, pošto je u tri seta pobedio Argentinca Pedra Kaćina 6:3, 6:3, 7:6.

On je do pobede nad 68. teniserom sveta stigao posle dva sata i 14 minuta igre.

Do prvog brejka na meču stigao je Kaćin u trećem gemu, ali je srpski teniser brejkovima u četvrtom i osmom gemu preokrenuo rezultat i stigao do vođstva u setovima.

U prvom gemu drugog seta Đoković je oduzeo servis protivniku, da bi u devetom gemu, na servis Argentinca iskoristio prvu set loptu i poveo sa 2:0 u setovima.

U trećem setu oba igrača su bila sigurna na svom servisu pa se pobednik odlučivao u taj-brejku, u kom je Đoković sigurnom igrom slavio sa 7:4.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv Australijanca Džordana Tompsona.