Ćaćić i Kornea eliminisani u dublu na turniru u Bazelu

cacic, kornea, turnir u brazilu, tenis

Srpski teniser Nikola Ćaćić i Rumun Viktor Vlad Kornea nisu uspeli da se plasiraju u polufinale dublova na ATP turniru u Bazelu, pošto su večeras u četvrtfinalu poraženi od Britanca Džejmija Mareja i Novozelanđanina Majkla Venusa 6:2, 7:6 (7:2).

Meč je trajao 70 minuta. Marej i Venus su lako dobili prvi set rezultatom 6:2. U drugom setu viđena je velika borba. Ćaćić i Kornea su poveli 2:0, ali Marej i Venus izjednačili na 2:2. Igralo se potom gem za gem, a pobednik meča odlučen je u taj-brejku koji je pripao britansko-novozelandskoj kombinaciji rezultatom 7:2.

Marej i Venus će igrati u polufinalu sa pobednicima meča Ivan Dodig (Hrvatska)/Ostin Krajičen (SAD) - Jan Zielinski/Hugo Nis (Poljska).

ATP turnir u Bazelu igra se za nagradni fond od 2.196.000 evra.