Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan u prvom kolu turnira u Delrej Biču

tenis, kecmnović

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Delrej Biču, pošto je jutros u prvom kolu poražen od Amerikanca Patrika Kipsona 6:4, 7:6 (7:3). Meč je trajao jedan sat i 32 minuta. Kecmanović je 40. teniser sveta, dok je Kipson 155. na ATP listi.

U prvom setu igralo se gem za gem, a onda je američki teniser u petom gemu napravio brejk i poveo je 3:2. Kipson je potom na svoj servis stigao do 4:2, a onda je održavao prednost od dva gema i prvi set je dobio rezultatom 6:4.

Kecmanović je poveo 4:1 u drugom setu, ali je Kipson serijom od 3:0 stigao do 4:4. Igralo se potom gem za gem, a pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao američkom teniseru rezultatom 7:3.

Kipson će u drugom kolu turnira u Delrej Biču igrati sa francuskom teniserom Konstantom Lestjenom.

Kecmanović je prošle godine u finalu turnira u Delrej Biču poražen od američkog tenisera Tejlora Frica 6:0, 5:7, 6:2.