Dva gola Vlahovića za trijumf Fjorentine u Bergamu
fjorentina, atalanta, dusan vlahovic, fudbal

montekristo 0507

Fudbaleri Fjorentine savladali su kao gosti Atalantu sa 2:1, a srpski reprezentativac Dušan Vlahović postigao je oba gola za "violu".

Atalanta na startu nove sezone ne igra kao prethodne, što je iskoristila Fjorentina i iz Bergama odnela sva tri boda - 2:1.

Zanimljivo je da su sva tri pogotka na meču postignuta sa bele tačke, a junak gostiju bio je Dušan Vlahović koji je bio dvostruki strelac.

Atalanta je prva zatresla mrežu rivala, ali je gol Đimšitija poništio VAR.

Gosti su došli do prednosti u 33. minutu, kada je Vlahović prvi put na utakmici savladao golmana Sportijela.

Mladi sprski napadač koji je prošle sezone postigao 21 pogodak i bio četvrti strelac Serije A, svoj drugi gol na meču postigao je u 49. minutu.

Konačan rezultat postavio je Duvan Zapata, takođe sa bele tačke, u 65. minutu.

Nikola Milenković odigrao je ceo meč za ekipu iz Firence i zaradio žuti karton, dok su Nastasić i Terzić bili na klupi.

Fjorentina je osvojila šesti bod u šampionatu, Atalanta ima četiri.