Real Madrid savladao Barselonu u 'El klasiku'

el klasiko, madrid, barselona

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu u velikom derbiju španskog prvenstva ekipu Barselone sa 3:1, u utakmici devetog kola Primere.

Madridski klub je poveo u 12. minutu, kada se u strelce upisao Karim Benzema. Loptu je u prostor ubacio Toni Kros, a sam pred golmana Marka-Andrea ter Štegena izlazi Vinisijus Žunior.

Golman katalonskog kluba je odbranio njegov udarac, ali je u nastavku do odbijene lopte došao Benzema, koji potom postiže gol.

Na drugi gol čekalo se do 35. minuta, kada pogodak sa ivice šesnaesterca postiže Federiko Valverde.

Barselona je uspela da smanji rezultat golom Ferana Toresa u 83. minutu. Prodor u kazneni prostor napravio je Ansu Fati, koji potom šalje loptu ka Levandovskom, a poljski napadač je odlaže do Toresa.

Konačan rezultat postavio je Rodrigo golom iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, nakon što je faul u šesnasestercu napravio Erik Garsija.

Real je ostao neporažen u Primeri i na prvom mestu ima 25 bodova, dok je Barselona posle prvog poraza u sezoni na drugom mestu sa tri boda manje.

U sledećem kolu Real Madrid gostuje Elčeu, a Barselona dočekuje Viljareal.