Srbija pobedila Norvešku za finale baraža za Evropsko prvenstvo

fudbal, srbija, sport, norveska

Fudbalska reprezentacija Srbije na korak je od plasmana na Evropsko prvenstvo, pošto je posle produžetaka sa 2:1 pobedila Norvešku.

Srbija će za plasman na kontinentalni šampionat igrati 12. novembra protiv pobednika duela izmedju Škotske i Izraela.

Srbija je bila bolja tokom cele utakmice i imala je nekoliko izglednih prilika, a povela je tek u 82. minutu golom Milinković-Savića.

Milinković-Savić je dao gol samo dva minuta pošto je ušao utakmicu, na asistenciju Aleksandra Mitrovića.

Srpski tim ipak nije uspeo da sačuva prednost, pošto je u 88. minutu izjednačio rezervista Matijas Norman.

Pobedu Srbiji nad Norveškom u Oslu doneo je Sergej Milinković-Savić lepim lobom u 103. minutu.