Železničar zabeležio prvu pobedu protiv Zemuna rezultatom 2:0

Železničar, Zemun, fudbal, Prva liga Srbije, sport

Istorijsku, prvu pobedu u Prvoj ligi Srbije zabeležila je ekipa Železničara iz Pančeva.

Igrali su Pančevci na svom stadionu protiv Zemuna i slavili su ukupnim rezultatom 2:0 (1:0). Po jedan gol u prvom i u drugom poluvremenu bio je dovoljan da domaćin dođe do tri boda.

Pančevački Železničar je debitant u drugoj ligi, a danas je do golova stigao u 41. minutu i u 91. minutu za potvrdu pobede koja će se sigurno dobro proslaviti.

Sada Železničar ima četiri boda posle četiri utakmice, dok je Zemun na tri poraza i pobedi i drži 14. mesto na tabeli.

U ovom šampionatu ekipa iz Pančeva je poražena na oba gostovanja, u Kragujevcu od Radničkog 1923 i Čačku od Borca 1926, a jedini bod je osvojen na svom terenu protiv Žarkova (2:2) u drugom kolu.