Zvezda 'petardom' počastila Evropu, het-trik Bena

Crvena Zvezda, Evropa, fudbal, sport

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su večeras u Beograd savladali prvaka Gibraltara, ekipu Evrope, sa 5:0 (2:0).

Utakmicu je obeležio napadač crveno-belih El Fardu Ben, koji je ostvario het-trik pogocima u 35, 44. i 52. minutu. Preostala dva gola postigao je Mirko Ivanić u 78. i 87. minutu.

Prvak Srbije je bez većih problema opravdao ulogu velikog favorita protiv skromne ekipe sa Gibraltara, a pobeda je mogla da bude i dosta ubedljivija da su Zvezdini igrači iskoristili još nekoliko veoma dobrih prilika za postizanje gola.

U drugom kolu Zvezda će igrati sa pobednikom sutrašnjeg meča prvog kola između Dinama iz Tbilisija i Tirane.

Prvo kolo kvalifikacija večeras su uspešno prebrodili i azerbejdžanski Karabag, poljska Legija, beloruski Dinamo iz Bresta i Seltik.