Crvena zvezda osvojila petu uzastopnu titulu prvaka

super liga srbije, crvena zvezda, partizan, fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su danas titulu prvaka Srbije, pošto su na svom terenu pobedili Voždovac sa 3:1, u utakmici poslednjeg, 37. kola Super lige Srbije.

Crveno-belima je u poslednjem kolu bio dovoljan bod da osiguraju petu uzastopnu, a 33. titulu u istoriji kluba, ali su je izabranici Dejana Stankovića potvrdili 32. pobedom u šampionatu.

Zvezda je sezonu završila sa 100 osvojenih bodova, ispred drugoplasiranog Partizana.

Fudbaleri Zvezde su na stadionu „Rajko Mitić“ pred više od 40.000 navijača poveli u 40. minutu pogotkom Aleksandra Kataija posle kornera, a na 2:0 povisio je Mirko Ivanić u 54. minutu nakon centaršuta Bena.

Na 2:1 smanjio je Nemanja Milojević u 67. minutu, iskoristivši konfuznu reakciju igrača Zvezde posle slobodnog udarca, a tačku na ovo prvenstvo stavio je golman domaćeg tima Milan Borjan koji je bio precizan sa penala u 92. minutu.