Džudo: Bronzana medalja za Pančevku Andreu Stojadinov u Taškentu

andrea stojadinov, andra stojadinov judo, grand slam taskent

Pančevka Andrea Stojadinov osvojila je treće mesto, bronzanu medalju, na Grend slem takmičenju u Taškentu.

Kao 5. nosilac na Grend slemu, u prvom kolu Andrea je bila slobodna.

U drugom kolu savladala je Korejku Li, dok je u četvrtfinalu bila bolja od klupske drugarice iz Crvene Zvezde Mlice Nikolić.

U polufunalu se susrela sa bivšom svetskom prvakinjom Mongolkom Mukhbat. Posle nerešenog meča, u regularnom toku ušlo se u zlatni poen gde je mongolka dobila meč.

viber image 2021 03 05 14 42 52

U borbi za treće mesto, Andrea se sastala sa Italijankom Đorda i već u prvom napadu poentirala na vazari. Nije dugo tarjalo kad je usledio i drugi vazari, tj. automatski ipon, koji je Andrei doneo bronzanu medalju u kategoriji do 48 kg.

Treba napomenuti da je i Milica Nikolić kroz repasaž stigla do bronzane medalje u istoj kategoriji.

Takođe, u kategoriji do 57kg Marica Perišić iz novosadskog Borca je osvojila bronzanu medalju, a Nadežda Petrović u kategoriji do 52kg je osvojila 5. mesto posle poraza u borbi za treće mesto.