petra vihlova, slalom, zoi peking

Vlhova osvojila olimpijsko zlato u slalomu

Slovačka skijašica Petra Vlhova osvojila je danas zlatnu medalju u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Vlhova je do prve zlatne medalje za Slovačku u alpskom skijanju došla rezultatom 1:44,98 minuta.

Vlhova, koja je osvojila titulu u Svetskom kupu u slalomu, je posle današnje prve vožnje bila osma, ali je uspela da nadoknadi zaostatak za Nemicom Lenom Dur i osvoji prvo olimpijsko zlato u karijeri. Dur je zauzela četvrto mesto na kraju.

Srebrnu medalju osvojila je Austrijanka Katarina Linsberger sa 0,08 sekundi zaostatka, a bronzu Švajcarkinja Vendi Holdener sa 0,12 sekundi zaostatka.

Amerikanka Mikaela Šifrin nije završila trku. To je drugi neuspeh za Šifrin u Pekingu, pošto pre dva dana nije završila ni veleslalom.

„Nikada nisam bila u ovakvoj poziciji i ne znam kako to da podnesem. Najviše sam se koncentrisala na veleslalom i slalom. Veliki rad koji sam uložila bio je uzaludan“, rekla je Šifrin kroz suze.

Trku nije završila ni Italijanka Federika Brinjone.

Šerujte ovu vest na vaše profile, unapred zahvalni.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter  i Youtube nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.